31 marca - Niedziela Wielkanocna

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA

31 MARCA 2024

1. Osiem początkowych dni Okresu Wielkanocy stanowi Oktawę Wielkanocy. Obchodzi się je jako uroczystości Pańskie. Dlatego w najbliższy piątek nie ma postu.

2. Dziękujemy wszystkim uczestnikom Świętych Dni Triduum Paschalnego - za wspólną modlitwę i towarzyszenie Panu Jezusowi w Jego Męce i Zmartwychwstaniu.

Podziękowanie kierujemy do wszystkich zaangażowanych w różne posługi liturgiczne i porządkowe.

Dziękujemy: - Siostrze Adrianie - zakrystiance, Nadzwyczajnym Szafarzom Komunii św., Lektorom, Ministrantom, Bielankom, Panu Organiście i Chórowi, Panom z Totus Tuus, młodym z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, który z ks. Michałem przygotowali dekorację Ciemnicy i Grobu Pańskiego - a także osobom na co dzień dbającym o czystość i wygląd naszej świątyni i jej otoczenia.

3. Serdeczne podziękowanie składamy Parafianom, którzy hojnie dzielili się żywnością i pieniędzmi przeznaczonymi na pomoc dla ubogich.

Z zebranych ok. 8800 zł. i darów rzeczowych -Zespół Charytatywny, któremu składamy wielkie Bóg zapłać - przygotował i rozprowadził 42 paczki świąteczne dla potrzebujących pomocy Rodzin naszej Parafii.

4. Jutro Msze św. według porządku niedzielnego, nie będzie jednak Mszy św. o godz. 19.15. Taca przeznaczona będzie na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

5. W I piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.oo, a o godz. 17.oo Msza św. z udziałem Dzieci.

6. W przyszłą Niedzielę Miłosierdzia dodatkowa Msza św. o godz. 15.oo, na którą przyjmujemy intencje mszalne.

7. Wszystkim Parafianom i Gościom na czas świętowania Zmartwychwstania Naszego Zbawiciela - i nasze codzienne życie - życzymy pokoju i nadziei.

Szczęść Boże.