Aktualności

Pomagamy Ukrainie

dodane: 1 marca 2022 22:24

Tragiczna sytuacja w Ukrainie budzi nasze sumienia, wzywa do otwartości serc i niesienia konkretnej pomocy setkom tysięcy uchodźców, którzy przybywają do Polski, również na teren naszej archidiecezji. Nie możemy być obojętni na ich los!

Zwracamy się z prośbą do Parafian o udostępnienie w miarę możliwości lokali mieszkalnych dla uchodźców z Ukrainy, głównie kobiet, dzieci i osób starszych.

Prosimy zgłosić swoją gotowość w zakrystii lub w kancelarii parafialnej w celu określenia warunków i możliwości przyjęcia ich w swoich domach.

 Nasz Parafialny Zespół Charytatywny podejmuje zbiórkę prowadzoną na rzecz uchodźców z Ukrainy przebywających pod opieką Caritas naszej Archidiecezji. Zbieramy artykuły - dla dzieci i niemowląt, - spożywcze z długim terminem przydatności, - higieniczne, medyczne, kosmetyki, środki czystości, - nową pościel, śpiwory, materace - oraz nową odzież i obuwie.

Parafialny Zespół Charytatywny dołączył do akcji “Paczka dla Ukrainy”, którą prowadził Caritas. Dziękuje za pomoc w zbiórce produktów.

O pokój na Ukrainie modlimy się na Mszach Świętych, śpiewamy suplikacje. Zachęcamy do intensywnej modlitwy oraz postu w intencji ustania wojny i skutecznej pomocy ofiarom "diabolicznej i perwersyjnej logiki broni".


Może warto udostępnić znajomym?
Msze Święte
Dni powszednieNiedziela i święta
6:30
7:00
7:15
8:30
10:00 (z udziałem kandydatów do bierzmowania)
11:30 (z udziałem dzieci)
13:00
18:00 (w sobotę - niedzielna)18:00
19:15 (z udziałem młodzieży i studentów)
Spowiedź

na początku każdej Mszy Św; w piątki 15:00-18:00


Adoracja Najświętszego Sakramentu

W każdy piątek w godz. 15:00 - 18:00