5 lipca - XIV Niedziela Okresu zwykłego

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

5 LIPCA 2020

0. Dzisiaj o godz.17.oo Nabożeństwo Adoracyjne.

1. W poniedziałek Wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, Dziewicy, w środę Wspomnienie św. Jana z Dukli, Kapłana, a w sobotę Święto św. Benedykta, Opata, Patrona Europy.

2. W piątek o godz. 15.oo Koronka do Miłosierdzia Bożego, adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania.

3. Przypominamy, że spowiedź w tygodniu możliwa jest na 15 min. przed Mszą św.

4. W sobotę o godz.17.oo modlitwa wypominkowa za naszych zmarłych.

5. Z Apelu ks. arcybiskupa Stanisława Gądeckiego

Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski :

Epidemia koronawirusa nie zakończyła się i cały czas jesteśmy narażeni na zakażenie.

Apeluję więc do wszystkich, aby w poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie swoje oraz innych, przestrzegali wszystkich zaleceń służb sanitarnych. Przypominam, aby podczas nabożeństw - oprócz celebransów - wierni i osoby posługujące zasłaniały usta i nos. Pamiętajmy o stosowaniu innych wskazań, w tym dezynfekcji rąk, czy zachowania bezpiecznego dystansu.

Proszę kapłanów, aby podczas Mszy Świętej przypominali wiernym o zasadach bezpieczeństwa sanitarnego i sami je rygorystycznie przestrzegali.