14 lutego - VI Niedziela Okresu zwykłego

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

14 LUTEGO 2021

1. Z Apelu Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski na Wielki Post roku 2021

W najbliższą środę rozpoczniemy Wielki Post. Po raz kolejny będziemy przeżywać ten czas w nadzwyczajnej sytuacji pandemii oraz ograniczeń sanitarnych, które - choć trudne - są wyrazem odpowiedzialnej troski o zdrowie i życie nas wszystkich.

Wielki Post to czas nawrócenia i przygotowania na obchody Świąt Wielkiej Nocy - Świąt zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią. Nadzieja płynąca z wiary w zmartwychwstanie pomaga nam przetrwać najsmutniejsze dni i największe tragedie, czas lęku i beznadziei, a jednocześnie zachęca nas do poszukiwania i realizacji woli Bożej w naszym życiu.

To, jak głęboko przeżyjemy nadchodzące Święta Wielkanocne, zależy m.in. od dyspozycji naszego serca i właściwego przygotowania się na nie w czasie Wielkiego Postu. Zwracam się zatem do wszystkich wiernych oraz ich duszpasterzy z apelem o szczególne pogłębienie życia duchowego w nadchodzącym czasie.

Wszystkich wiernych proszę o jak najobfitsze czerpanie z wielkopostnych praktyk tj. postu, modlitwy i jałmużny oraz innych form pobożności, w tym nabożeństw Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali i innych.

+ Stanisław Gądecki

2. W Środę Popielcową - Msze św. z posypaniem głów popiołem:

o godz. 6.3o - 7.15 - 9.oo = 17.oo - 18.oo - i 19.15.

Przypominamy, że jest to dzień w którym każdego katolika obowiązuje post ścisły.

3. W piątek O godz. 15.oo Koronka do Miłosierdzia Bożego, adoracja i możliwość spowiedzi.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.oo - oraz po Mszy św. wieczornej ok. 18.30.

4. Przypominamy o limicie 51 osób w kościele, o konieczności zachowania dystansu, zakrywania ust i nosa oraz że Komunii św. udzielamy na rękę.