28 kwietnia - V Niedziela Wielkanocna

V NIEDZIELA WIELKANOCY

28 KWIETNIA 2024

1. W środę rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe. Odprawiane będą w tygodniu po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 17.oo,

2. 29 kwietnia w poniedziałek obchodzony jest Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.

3. W poniedziałek Święto św. Katarzyny Sieneńskiej, Dziewicy i Doktora Kościoła, - w czwartek Wspomnienie św. Atanazego, Biskupa i Doktora Kościoła, - w sobotę Wspomnienie św. Floriana, Męczennika.

4. W piątek 3 maja Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze św. o godz. 7.oo, 8.3o, 10.oo, 11.30 i 18.oo.

Nabożeństwo Majowe po Mszy św. wieczornej.

O godz. 15.oo Koronka do Miłosierdzia Bożego i możliwość spowiedzi.

5. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7.15 Msza wotywna do NMP i po niej różaniec.

6. Osoby dorosłe chcące się przygotować do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania proszone są o zgłaszanie się do ks. Michała.

7. Komunikat Arcybiskupa warszawskiego.

Relikwie, beatyfikowanych 10 września Józefa i Wiktorii Ulmów i ich dzieci - perygrynują po polskich diecezjach. W sobotę 4 maja przybędą do bazyliki archikatedralnej św. Jana Chrzciciela. Zapraszam Was, drodzy Diecezjanie do nawiedzania relikwii we wskazanych kościołach i modlitwy za wstawiennictwem Błogosławionej Rodziny, zwłaszcza w intencji małżeństw i w intencji poczętego życia. Program dostępny jest na stronie internetowej archidiecezji.

+ Kazimierz Kardynał Nycz.

Arcybiskup Metropolita Warszawski